Stiilide järgi jaotatakse üles-alla liikuvaid pehmetest tekstiilides valmistatud kardinaid rooma- ja prantsusekardinateks. rk võtavad alla tõmmates sirge vormi ning nende korrektsust saab rõhutada horisontaalsete vahevarrastega ja raskuslatiga all servas. Roomakardinaid saab disainida ka pehmete voltidega ning siis me vardaid ei kasuta küll aga raskuslatti. Roomakardinaid valmistatakse väga erineva paksusega teksiilidest ning tulenevalt kardinate funktsioonist saab kasutada korraga mitut topelt kangast või pimendavaid kangaid. Läbipaistvast kangast roomakardin on õrn ja minimalistlik, täites ruumis tüllkardina funktsiooni.
Roomakardinsüsteemid jagunevad nöör- ja kettsüsteemideks. Kettsüsteemi on pisut mugavam käsitleda, kuid nöörsüsteem liigub helitult ning jääb poole odavamasse hinnaklassi, mistõttu on viimane tihtipeale ka eelistatum. Ühe süsteemi maksimum laius on 3m, kuid kõrvuti saab paigaldada õige mitu süsteemi. Topelt nöörsüsteemi kasutades on võimalik kardinaid kokku voltida ülevalt alla ja tavapäraselt alt üles. Sellise kardinasüsteemiga saab varjata alumist poolt aknast kardinaga jättes ülemise akna poole päikesepaistele avatuks. Eelistatud on see hämaras, esimesel korrusel, liiga käidavas või nähtavas kohas paiknevate akende puhul, muutes ruumi hubaseks ning aidates maksimaalselt päikesevalgust püüda. Prantsusekardinad - Pehme voldiga prantsusekardinad vajavad avarat ruumi, et täies ilus mõjule pääseda.
Prantsusekardinad on alla tõmmatuna täies ulatuses kroogitud. Materjal tuleks valida õhemat sorti ja hästi langev. Tänu lopsakale voldistikule tuleb arvesada lähtuvalt kardina mõõtudest topelt kanga kogusega. Kardinaid valmistame nii nöör- kui kettsüsteemile.